Strona głównaUncategorizedWyprawy nurkowe - czyli jak rozwijać podwodną pasję

Wyprawy nurkowe – czyli jak rozwijać podwodną pasję

Jesteś już po kursie nurkowania? Teraz czas na szlifowanie swoich umiejętności i rozwijanie pasji do poznawania świata z innej, podwodnej perspektywy. W Polsce nie brakuje sympatyków tej aktywności, dlatego oferta wypraw nurkowych jest całkiem szeroka. Zaczyna się na pobliskich, polskich akwenach i kończy nawet na Malediwach. Jak i gdzie zwiedzać podwodny świat po kursie?

Nurkuj z najlepszymi

Planując wyprawę w pierwszej kolejności określ, czy dołączasz do grupy nurków samodzielnie, czy z dodatkową osobą. Jest to o tyle istotne, że miejsca na dobre wyprawy nurkowe rozchodzą się w ekspresowym tempie. Warto pamiętać o tym, że wybierając się na tego typu wyprawę za granicę, możesz niejednokrotnie zabrać osobę towarzyszącą, która nie jest nurkiem. I choć w Polsce nie brakuje interesujących miejsc do nurkowania, to bardzo popularne są wyprawy nurkowe na Malediwy, do Chorwacji, na Maderę, a nawet do Szwecji!

Miejsca do nurkowania w Polsce i na świecie

W naszym kraju mamy wiele akwenów wodnych, dzięki czemu pasjonaci wypraw nurkowych mają w czym przebierać. Choć przez większość roku klimat nie sprzyja zanurzaniu się w wodzie, to gdy tylko pojawią się pierwsze, wystarczająco ciepłe dni, to grupy nurków ruszają po przygody. W Polsce popularnymi miejscami do nurkowania są na przykład jeziora: Piechcin, Piłakno, Hańcza, Kłodno czy Zakrzówek.

Nie przejmuj się organizacją wyprawy

Dołączając do zorganizowanych grup pasjonatów nurkowania lub organizatorów szkoleń, zyskujesz pewność, że wyprawa nurkowa będzie odpowiednio zorganizowana, bezpieczna oraz po prostu udana.  Organizowane przez ekspertów wyjazdy nurkowe, wyprawy turystyczne i szkoleniowe są okazją do doskonalenia nurkowych umiejętności i uczestniczenia w niezwykłym podwodnym życiu. Tajemnicze przestrzenie raf koralowych, nurkowe safari wewnątrz niedostępnych wraków i kamieniołomów to doświadczenia, które na długo zapiszą się w pamięci amatorów niezapomnianych wypraw.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne