Strona głównaUncategorizedJęzyki obce w przedszkolu

Języki obce w przedszkolu

Żyjemy w czasach, w których znajomość innego języka niż nasz ojczysty jest czymś naturalnym i poniekąd wymaganym. Powszechnie znaną prawdą jest to, że im szybciej rozpoczniemy naukę na przykład języka angielskiego, tym sprawniej go opanujemy. Niewielu rodziców jednak wie o tym, że języków mogą uczyć się już 2-letnie maluchy! Nowoczesne systemy nauczania w przedszkolach nie tylko to umożliwiają, ale także sprawiają, że to dla dzieci wspaniała zabawa i ciekawa przygoda.

Czy to nie za wcześnie?

Na początku wielu rodziców zastanawia się, czy 2 lata, to aby nie za wcześnie na naukę języka obcego. W końcu na tym etapie maluch nie pojął do końca języka ojczystego. Okazuje się jednak, że to właśnie doskonały moment na rozpoczęcie poznawania na przykład angielskiego czy hiszpańskiego. Im szybciej dziecko rozpocznie edukację w tym zakresie, tym więcej czasu przeznaczy na opanowanie tego języka, a to sprawi, że w przyszłości będzie lepiej się komunikowało.

Dlaczego dzieci uczą się szybciej

Za szybkim rozpoczęciem nauki języków przemawia fakt, że młodsze dzieci zdecydowanie lepiej radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego nowego języka. Struny głosowe maluchów, ich języki są dużo bardziej elastyczne, a to sprawia, że prawdopodobne przyswoją naturalną angielską wymowę i intonację, co z kolei wpływa bardzo pozytywnie na umiejętność rozumienia ze słuchu. Dzieci w wieku przedszkolnym stosunkowo szybko przyzwyczajają się do brzmienia obcej mowy i bez większego wysiłku rozumieją nauczyciela mówiącego do nich płynnie po angielsku.

Zajęcia z angielskiego w przedszkolu

Wczesna nauka języków obcych ma ogromne korzyści dla rozwoju dzieci i ich przyszłości. W Starachowice przedszkole środowisko uczenia się jest wręcz stworzone do tego, aby sprostać wymaganiom współczesnego społeczeństwa i zapewnić wysokiej jakości wczesną edukację. Dzięki Moomin Language School dzieci uczą się poprzez zabawę z pomocą aplikacji interaktywnej oraz dzięki uczestnictwu w zajęciach grupowych. Lekcje trwają zaledwie 15 minut codzienne, dzięki temu dzieci z większym entuzjazmem chcą się uczyć.v

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne