Strona głównaUncategorizedJak wybrać dobre przedszkole?

Jak wybrać dobre przedszkole?

Zanim dziecko podejmie edukacje na etapie przedszkolnym warto zapoznać się z kilkoma placówkami i wybrać tą najbardziej dopasowaną do potrzeb dziecka. Przy wyborze placówki warto zwrócić uwagę na kadrę, która w niej pracuje, jeśli jest taka możliwość zajrzeć do przedszkola i zobaczyć, jak wygląda. Dobrym pomysłem jest również podpytanie rodziców, których dzieci uczęszczają już do przedszkola jak się w nim czują i czy rodzice są zadowoleni z kontaktu z nauczycielami.

Każde przedszkole jest inne

W czasach, gdy nie funkcjonowały przedszkola prywatne utarł się mit, że wszystkie placówki są takie same. Obecnie warto ten przestarzały mit obalić, każde przedszkole jest inne. Na pewno są cechy wspólne i wytyczne ministerialne, do których przedszkola muszą się stosować. Jedna to jaka panuje w przedszkolu atmosfera, jak wyglądają sale i jakie zajęcia dodatkowe mają dzieci to już kwestia indywidualna każdego przedszkola i wiele zależy od dyrekcji i nauczycieli danej placówki. Jeśli są to osoby z powołania to będzie to miejsce przyjazna dziecku. Dlatego przy wyborze placówki tak ważne jest by wcześniej zapoznać się z tym jakimi wartościami się kieruje i czy ma dobre opinie. Jest to istotne by dzieci czuły się w przedszkolu bezpiecznie i chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Najważniejszy filar przedszkola

Głównym filarem każdego przedszkola jest jego kadra (przykładem jest np. kompetentnie prowadzone przedszkole Bemowo). To od dyrekcji i nauczycieli zależy najwięcej. Bez względu na to jaki nurt jest wykorzystywany do nauki dzieci jest kilka podstawowych zasad, które należy sprawdzić przed posłaniem dziecka do wybranego przedszkola. Po pierwsze jak rozwiązywane są sytuacje konfliktowe, czy działa system kar i nagród, a jeśli tak jak dokładnie przebiega. Kolejną ważną rzeczą jest sprawdzenie jak nauczyciel zachowuje się w przypadku trudnych emocji dziecka, czy jest empatyczny, czy stara się rozwiązać problem czy nie interesuje się dzieckiem i pozostawia je samo sobie. Dobry kontakt z nauczycielem dziecka to podstawa by proces edukacji przebiegał prawidłowo. Jeśli nauczyciel jest serdeczny i empatyczny, dzieci będą do niego lgnąć i z chęcią będą wracać do przedszkola.

Więcej na temat przedszkoli można przeczytać na: przedszkole Sielska.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne