Strona głównaFinanseRozdzielanie finansów biznesowych i osobistych

Rozdzielanie finansów biznesowych i osobistych

Zarządzanie pieniędzmi jest jednym z najtrudniejszych zadań, przed którymi musi stanąć właściciel małej firmy. Na początku możesz mieć bardzo nierównomierny strumień dochodów, przeznaczając osobiste środki na wydatki na start i działając ze stratą. W miarę rozwoju firmy może ona stać się głównym źródłem dochodów osobistych. Zwłaszcza jeśli pracujesz sam lub masz tylko kilku pracowników, łatwo łączy się finanse firmy i osobiste. Jednak z wielu powodów ważne jest, aby oba pozostały odrębne i odrębne. Udostępniono tutaj przewodnik dotyczący rozdzielania finansów.

Dlaczego powinienem rozdzielać swoje finanse?

Najważniejszym powodem oddzielenia finansów firmy od osobistych jest dla celów podatkowych. Możesz być uprawniony do pewnych potrąceń dla swojej firmy, takich jak wydatki na biuro domowe i dodatek za przejechany samochód. Wiele z tych odliczeń nie jest dostępnych dla indywidualnych podatników, tylko dla firm. Podobnie możesz ponosić odpowiedzialność za płacenie pewnych podatków od swojej firmy, które nie dotyczą twojego dochodu osobistego. Oddzielenie finansów to jedyny sposób, aby upewnić się, że właściwie przestrzegasz wszystkich przepisów podatkowych i otrzymujesz wszystkie korzyści, do których masz prawo.

Innym ważnym powodem oddzielenia finansów jest opracowanie papierowego szlaku. Jeśli chcesz uzyskać pieniądze na działalność dzięki dotacjom lub pożyczkom, będziesz musiał przedstawić określone raporty finansowe, które pokazują wyniki firmy. Jeśli twoje finanse zostaną rozdzielone, o wiele łatwiej będzie ustalić, które dochody i wydatki należą do samej firmy.

Rozdzielenie finansów może pomóc ci zdecydować, jak najlepiej rozwijać się i rozwijać biznes. Będziesz mógł zobaczyć obszary, w których firma przoduje, a także obszary, w których potrzebuje dodatkowej pomocy. Możesz generować ukierunkowane, dokładne raporty i sprawozdania finansowe, które na pierwszy rzut oka pokazują wyniki firmy w różnych obszarach. Bezbolesne fakturowanie

Jak mogę rozdzielić moje finanse?

Najłatwiejszym sposobem na oddzielenie finansów firmy i osobistych jest otwarcie biznesowego konta bankowego. Jeśli korzystasz z kredytu do robienia zakupów związanych z biznesem, złóż wniosek o kartę w imieniu firmy. Dokonuj wszystkich płatności na konto firmowe i używaj tylko tych środków i biznesowej karty kredytowej, aby dokonywać zakupów.

Jak zarabiać?

Masz wiele opcji samodzielnego płacenia. Niektórzy właściciele firm uważają, że najlepiej co tydzień wypisywać sobie zestaw wypłat. Jeśli masz pewność, że firma zatrzyma wystarczającą ilość środków na wypłatę pensji za każdym razem, usprawni to proces i ułatwi dokładniejsze płacenie podatków dochodowych od osób fizycznych.

Jeśli jednak Twoja firma jest nowa lub niestabilna, może okazać się, że lepiej będzie przekazać środki z konta biznesowego na konto osobiste. Możesz zdecydować o zatrzymaniu wystarczającej ilości pieniędzy na koncie firmowym, aby pokryć koszty, i przenieść wszystko, co zostało na konto osobiste. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają wiele wydatków osobistych, ale niewiele wydatków biznesowych i zarabiają bardzo różne kwoty na każdym kontrakcie.

Zakładanie i prowadzenie rachunkowości i rachunkowości

Wielu właścicieli firm jest zdezorientowanych i przytłoczonych formalnościami związanymi z prowadzeniem oddzielnych kont. Rozważ zatrudnienie pomocy z zewnątrz. Firma Virtual Assistant, taka jak IAC Professionals, może skonfigurować i prowadzić księgowość i księgowość. Twoja VA może nawet obsługiwać listy płac, wypisując co tydzień wypłatę. Możesz zachować tyle samo lub mniej kontroli nad procesem, ile chcesz. Możesz wynająć VA na określoną liczbę godzin tygodniowo lub miesięcznie lub po prostu zachować swoje usługi dla poszczególnych projektów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne