Strona głównaUncategorizedJak pielęgnować skórę?

Jak pielęgnować skórę?

Niejednolita struktura skóry przypominająca swoją fakturą skórkę pomarańczy to cellulit. Jest to niegroźny dla zdrowia efekt, który wpływa na estetykę skóry. Czasami cellulit wygląda na tyle nieestetycznie, że może być przyczyną złego samopoczucia wielu kobiet. Skóra wraz z wiekiem traci swoje właściwości regeneracyjne, przez co staje się mniej elastyczna i wiotka. Niestety problem przebarwień i cellulitu może dotykać osób jeszcze przed 30-stym rokiem życia. Jak w takim razie odpowiednio dbać o regenerację skóry i jej kondycję?

Co wpływa na wygląd skóry?

Skóra to organ, który codziennie wystawiany jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Temperatura, wiatr, słońce, a do tego nieodpowiednia dieta uboga w witaminy i minerały oraz brak aktywności fizycznej sprzyjają powstawaniu niekorzystnych zmian na skórze. Wypadające i pozbawione blasku włosy mogą być naturalną konsekwencją złej kondycji tkanki skórnej na głowie.

Ciemne przebarwienia na skórzeduża ilość zmarszczek i bruzd to efekty niedoboru składników mineralnych i strukturalnych w organizmie. Kluczowe dla stanu i zdrowia skóry witaminy to:

  • witamina C
  • witamina D
  • witamina E
  • witamina A

Wśród składników mineralnych należy zwrócić uwagę na takie minerały jak cynk, selen, jod oraz siarkę. Kompozycja powyższych elementów wpływa w sposób zróżnicowany na zwiększenie elastyczności, zdolności regeneracyjnych naskórka. Składniki te wpływają między innymi na redukcję przebarwień, zmniejszanie ilości wydzielanego sebum oraz produkcję kolagenu.

Ratunek dla skóry z cellulitem

Kolagen to bardzo istotne białko, pełniące w organizmie funkcje strukturalne. Zdolność produkcji włókien kolagenowych zanika z wiekiem i jest ściśle uzależniona od czynników genetycznych.

Problem cellulitu jest mocno związany z nieprawidłowym działaniem włókien kolagenowych. Jak sobie poradzić z tym problemem? W tym celu należy rozważyć zażywanie preparatów zawierających kolagen w połączeniu z kompleksem witamin i minerałów, co na cellulit będzie dawało doskonałe efekty ujędrniające.

Aby odpowiednio pielęgnować skórę, należy pamiętać o zróżnicowanej diecie i codziennej aktywności fizycznej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne