Strona głównaUncategorizedBez ochrony herbicydowej zbóż ani rusz!

Bez ochrony herbicydowej zbóż ani rusz!

Środki chwastobójcze są powszechnie stosowane w rolnictwie. Wydaje się, że bez nich niemożliwe byłoby osiągnięcie bogatych plonów zaspokajających potrzeby rynku.

Chwasty są zmorą każdej plantacji zbóż – niekontrolowane rozrośnięcie chwastów w gruncie rzeczy prowadzi do prawie całkowitej destrukcji pola. Warto systematycznie przeprowadzać kontrole nastawione na metodyczne sprawdzanie, czy i jakie chwasty się pojawiły. W sytuacji kryzysu należy skorzystać z ochrony herbicydowej wysokiej jakości typu selektywnego (nie naruszają zboża). Oprysk roślin musi być przeprowadzony zgodnie ze wskazówkami stworzonymi przez producenta. Najważniejsze czynniki wpływające na skuteczność środka to: użycie go we właściwej fazie rozwoju zbóż, skorzystanie z prawidłowej dawki i uniknięcie niekorzystnej pogody w momencie oprysku. Spełnienie tych warunków gwarantuje sukces – całkowite lub prawie całkowite wyeliminowanie chwastów.

Co możemy zaproponować w kwestii ochrony herbicydowej zbóż?

Mamy w swojej ofercie wiele produktów chwastobójczych, trudno byłoby je tutaj wszystkie omówić, więc skupimy się na jednym, który ostatnio zrobił nas nas ogromne wrażenie. Mowa o preparacie Galaxo 150 WG – dolistnym, trzyskładnikowym (florasuram, jodosulfuron metylosodowy, tribenuron metylowy), w formie granulek, które przekształcają się w zawiesinę wodną. Gdy zdecydujesz się go wykorzystać, unicestwi: miotłę zbożową, bodziszka drobnego, jasnotę różową, komosę białą, marunę nadmorską, gwiazdnicę pospolitą i wiele innych.

Nie da się zanegować faktu, że ochrona herbicydowa zbóż jest bardzo istotną problematyką związaną z rolnictwem. Jako firma specjalizująca się w tym obszarze możemy zaoferować Państwu wiele wspaniałych produktów, Jednym z nich jest opisany powyżej Galaxo 150 WG. Na naszej stronie internetowej znajduje się również szeroka oferta innych środków chwastobójczych o podobnej jakości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne