Strona głównaFinanseJego i jej finanse

Jego i jej finanse

Trudno jest nauczyć się wspólnie zarządzać finansami, kiedy do tej pory zarządzałeś swoimi finansami samodzielnie, na lepsze lub gorsze. Ale kiedy stajesz się częścią pary, wiele rzeczy się zmienia, a twoje finanse nie są wyjątkiem! Niektóre pary podążają tradycyjną drogą łączenia wszystkich swoich finansów razem, jednak coraz więcej par decyduje się na rozdzielenie swoich finansów. .
Jakie są zalety każdej opcji? Korzyści z konsolidacji środków na jednym koncie czekowym obejmują łatwiejsze prowadzenie dokumentacji, uproszczone zarządzanie pieniędzmi (najlepiej) i mniej formalności przy składaniu wniosku o pożyczkę. Ponadto mieszanie finansów może stworzyć „jednolity front” w tym aspekcie relacji, z którym po prostu nie można się kłócić. Oczywiście wady polegają na tym, że obie osoby aktywnie korzystają z konta, co utrudni śledzenie transakcji i monitorowanie salda, gdy nie wiesz, co robi druga strona.
Z drugiej strony, utrzymywanie osobnych kont pozwoli każdej osobie w związku na większą swobodę, ponieważ nie będzie ona musiała dokonywać zakupów przez drugą osobę. Ponadto może to spowodować mniej komplikacji w związku, pozwolić każdej osobie zbudować własny dobry kredyt i po prostu pozwolić jej zachować poczucie niezależności. Najbardziej oczywistym minusem jego i jej ustaleń finansowych jest to, że może być nieproporcjonalnie niesprawiedliwe. Jeśli jedna osoba zarabia 60 000 USD rocznie, a druga 30 000 USD, osobie, która zarabia niższą pensję, może się nie spodobać!
Jeśli zdecydujesz się zachować rachunki czekowe lub oszczędnościowe „jego i jej”, musisz znaleźć system do płacenia rachunków mieszkaniowych i obsługi innych wspólnych finansów razem. Jedną z opcji, która sprawdziła się w przypadku wielu par, jest utworzenie trzeciego wspólnego rachunku czekowego i wyznaczenie go jako funduszu „house”. Możesz skonfigurować osobne, indywidualne konta czekowe, aby pieniądze były automatycznie wypłacane z nich co miesiąc w większości instytucji finansowych. Będziesz musiał usiąść razem i zdecydować, jaka kwota musi być na wspólnym koncie co miesiąc, aby pokryć „połączone” wydatki. W sytuacji takiej jak powyższa – gdy jedna osoba zarabia znacznie więcej niż druga – zwykle wyższe zarobki pokrywają większą część wydatków.
Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy jego i jej finansach, jest kredyt. Może to być bardzo korzystne lub problematyczne, w zależności od indywidualnych ratingów kredytowych. Jednak w pewnym momencie możesz chcieć ubiegać się o wspólny kredyt ze swoim małżonkiem. Najprawdopodobniej zechcesz wspólnie dokonywać dużych zakupów w całym małżeństwie, takich jak samochód, dom lub sprzęt AGD, i jest to o wiele łatwiejsze, jeśli masz wspólne kredyty. Dzięki wspólnemu kredytowi oboje będziecie w 100% odpowiedzialni za dług, nawet jeśli podpiszecie pożyczkę ze swoim małżonkiem lub dodacie swoje imię i nazwisko do rachunku karty kredytowej małżonka. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się zachować oddzielny kredyt, ogólna zasada jest taka, że ​​nie ponosisz wzajemnej odpowiedzialności. (Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dług uznaje się za wydatek rodzinny).
Jeśli przed zawarciem związku małżeńskiego jedna osoba miała słaby kredyt, osoba z dobrym kredytem może chcieć oddzielić swój kredyt. Dlaczego? Ponieważ jeśli ubiegasz się o kredyt razem, niższa ocena kredytowa obniży wyższą.
Najlepsza rada? Bądź szczery o swoich słabościach finansowych i przedyskutuj plan – przed wielkim dniem – jak sobie z nimi poradzić. Po zidentyfikowaniu potencjalnych pułapek pokonanie ich zajmie tylko trochę czasu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne