Jego i jej finanse

0
479

Trudno jest nauczyć się wspólnie zarządzać finansami, kiedy do tej pory zarządzałeś swoimi finansami samodzielnie, na lepsze lub gorsze. Ale kiedy stajesz się częścią pary, wiele rzeczy się zmienia, a twoje finanse nie są wyjątkiem! Niektóre pary podążają tradycyjną drogą łączenia wszystkich swoich finansów razem, jednak coraz więcej par decyduje się na rozdzielenie swoich finansów. .
Jakie są zalety każdej opcji? Korzyści z konsolidacji środków na jednym koncie czekowym obejmują łatwiejsze prowadzenie dokumentacji, uproszczone zarządzanie pieniędzmi (najlepiej) i mniej formalności przy składaniu wniosku o pożyczkę. Ponadto mieszanie finansów może stworzyć „jednolity front” w tym aspekcie relacji, z którym po prostu nie można się kłócić. Oczywiście wady polegają na tym, że obie osoby aktywnie korzystają z konta, co utrudni śledzenie transakcji i monitorowanie salda, gdy nie wiesz, co robi druga strona.
Z drugiej strony, utrzymywanie osobnych kont pozwoli każdej osobie w związku na większą swobodę, ponieważ nie będzie ona musiała dokonywać zakupów przez drugą osobę. Ponadto może to spowodować mniej komplikacji w związku, pozwolić każdej osobie zbudować własny dobry kredyt i po prostu pozwolić jej zachować poczucie niezależności. Najbardziej oczywistym minusem jego i jej ustaleń finansowych jest to, że może być nieproporcjonalnie niesprawiedliwe. Jeśli jedna osoba zarabia 60 000 USD rocznie, a druga 30 000 USD, osobie, która zarabia niższą pensję, może się nie spodobać!
Jeśli zdecydujesz się zachować rachunki czekowe lub oszczędnościowe „jego i jej”, musisz znaleźć system do płacenia rachunków mieszkaniowych i obsługi innych wspólnych finansów razem. Jedną z opcji, która sprawdziła się w przypadku wielu par, jest utworzenie trzeciego wspólnego rachunku czekowego i wyznaczenie go jako funduszu „house”. Możesz skonfigurować osobne, indywidualne konta czekowe, aby pieniądze były automatycznie wypłacane z nich co miesiąc w większości instytucji finansowych. Będziesz musiał usiąść razem i zdecydować, jaka kwota musi być na wspólnym koncie co miesiąc, aby pokryć „połączone” wydatki. W sytuacji takiej jak powyższa – gdy jedna osoba zarabia znacznie więcej niż druga – zwykle wyższe zarobki pokrywają większą część wydatków.
Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy jego i jej finansach, jest kredyt. Może to być bardzo korzystne lub problematyczne, w zależności od indywidualnych ratingów kredytowych. Jednak w pewnym momencie możesz chcieć ubiegać się o wspólny kredyt ze swoim małżonkiem. Najprawdopodobniej zechcesz wspólnie dokonywać dużych zakupów w całym małżeństwie, takich jak samochód, dom lub sprzęt AGD, i jest to o wiele łatwiejsze, jeśli masz wspólne kredyty. Dzięki wspólnemu kredytowi oboje będziecie w 100% odpowiedzialni za dług, nawet jeśli podpiszecie pożyczkę ze swoim małżonkiem lub dodacie swoje imię i nazwisko do rachunku karty kredytowej małżonka. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się zachować oddzielny kredyt, ogólna zasada jest taka, że ​​nie ponosisz wzajemnej odpowiedzialności. (Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dług uznaje się za wydatek rodzinny).
Jeśli przed zawarciem związku małżeńskiego jedna osoba miała słaby kredyt, osoba z dobrym kredytem może chcieć oddzielić swój kredyt. Dlaczego? Ponieważ jeśli ubiegasz się o kredyt razem, niższa ocena kredytowa obniży wyższą.
Najlepsza rada? Bądź szczery o swoich słabościach finansowych i przedyskutuj plan – przed wielkim dniem – jak sobie z nimi poradzić. Po zidentyfikowaniu potencjalnych pułapek pokonanie ich zajmie tylko trochę czasu.